Głoski [k] i [g] w przysłowiach

30 marca 2022 r. w  Publicznej Szkole  Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim  rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny pt. „Głoski [k] i [g] w przysłowiach”  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Partnerem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki przy PSP  nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadaniem uczniów było wykonanie  pracy  plastycznej,  ilustrującej  wybrane przysłowie utrwalające wymowę głosek [k] i [g] podczas zajęć logopedycznych.  Na konkurs wpłynęło 39 prac z 12 placówek z całej Polski. Jury dokonało wyboru  laureatów konkursu i przyznało I, II, III miejsce oraz 7 wyróżnień.

LAUREACI:

I miejsce  Natalia Kempa, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Opatów woj. śląskie

II miejsce – Igor Sikorski , Szkoła Podstawowa im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej, Radzymin

III miejsce Adam Pastuszka, Zespół Szkół Publicznych, Sarnówek

WYRÓŻNIENIA:

1.  Michał Czerwiński, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Myślenice

2.  Piotr Kędziora , Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 1 im. K. Szydłowieckiego, Ćmielów

3.  Miłosz Langowski, Szkoła Podstawowa nr 357, Warszawa

4.  Wojciech Nowak, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich, Koszalin

5. Martyna Pruniewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa, Garbatówka

6. Lena Skowronek, Publiczna Szkoła Podstawowa, Garbatówka

7. Martyna Szczygieł, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, Ostrowiec Świętokrzyski

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.