WYMIANA ONline / AUSTAUSCH ONline

.

W dniach 23 –  27 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się  polsko – niemiecka wymiana młodzieży online…

16 uczniów szkoły uczestniczy w zajęciach online z rówieśnikami z niemieckiej szkoły Luitpold – Mittelschule w mieście Amberg. Wymiana jest znakomitą okazją do zwiększenia motywacji uczniów do uczenia się języków obcych, integracja i nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni młodzieży polsko – niemieckiej.

Organizatorkami wymiany po stronie polskiej są nauczycielki języka niemieckiego PSP nr 3: panie Beata Brzeźnicka i Anna Pronobis a po stronie niemieckiej pani Isabella Geiger. Partnerem podczas organizacji wymiany jest organizacja Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży (PNWM), która dba o dobre sąsiedztwo, którym żyjemy na co dzień. Sąsiedztwo, które kształtuje więzi między ludźmi z Polski i Niemiec oraz przyczynia się do pokojowego współistnienia w Europie.

Filmiki szkoły z Amberg:

Film o naszej szkole: