WIZYTÓWKI KLAS I-VIII

Wizytówki klas I-VIIIKlasa IA 


Nasza klasa 1A wiele chęci do nauki ma. Wiedzę przez zabawę przyswajamy,

mnóstwo pomysłów i zapału mamy. Nasza dwunastka to grupa  wędrowców,

sześć  dziewczynek  i  sześciu  chłopców. Wędrujemy  przez  edukacji  świat,

żyjemy  ze  sobą  za  pan  brat. Wesoła  i  pomysłowa  Pani wychowawczyni,

klasy  naszej  radosnej  gospodyni.  Uczymy  się  pisać,  czytać  i   malować,

nasze  marzenia  barwami  kolorować.  Matematyka,  polski, w-f  i przyroda,

wiele  wiadomości  i  wiedzy nam doda. Atmosfera  u  nas  jest  niesłychana,

radośnie  do  szkoły  chodzimy  co  rana. Bo  tutaj  są wspaniali nauczyciele,

w  klasie  1 A  uczymy  i bawimy  się  jak  przyjaciele. Tak  właśnie  wygląda 

pierwszaków życie, wyrosną z nas zuchy - sami zobaczycie!!!!


GALERIAKlasa IB

W naszej klasie 1b jest 8 dziewczynek i 6 chłopców. Wprawdzie niedawno
rozpoczęliśmy przygodę ze szkołą, ale już wiemy, że nam się tutaj podoba.
Naszą wychowawczynią jest  p. Bożena Glanda, która wprowadza nas
w codzienne życie szkoły. Razem z nią poznajemy pierwsze litery i cyfry.
Mamy wiele ciekawych zajęć, ale najbardziej lubimy robotykę i wychowanie
fizyczne. W przerwach od nauki bardzo lubimy się bawić i spędzać razem czas.
Chętnie gramy w piłkarzyki i cymbergaja. Wkrótce czeka nas uroczystość
ślubowania, wówczas staniemy się pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły
Podstawowej Nr 3. Postaramy się godnie reprezentować naszą szkołę.

GALERIAKlasa IIA

Klasa II a liczy 16 uczniów – 8 dziewczynek i 8 chłopców.

Wychowawczynią jest pani Joanna Bidzińska.

W tym roku szkolnym do naszego zespołu dołączyła nowa koleżanka Lenka.

W szkole mamy wiele ciekawych zajęć…nie tylko uczymy się, ale też wesoło się bawimy np. świętujemy swoje urodziny.

Nasza pani bardzo się stara, żeby wszyscy nauczyli się pięknie czytać i pisać…

ale my najbardziej lubimy lekcje wychowania fizycznego.  Kiedy jest ciepło, chętnie wychodzimy na świeże powietrze, żeby pobawić się na placu zabaw. Jeździmy też co tydzień na basen, gdzie uczymy się pływać.

Na początku roku szkolnego pani ogłosiła, że w drugiej klasie będziemy szczególnie zwracać uwagę na zdrowe odżywianie. Ograniczyliśmy już słodycze, a wkrótce będziemy robić  w grupach warzywne  sałatki.

Chętnie bierzemy udział  w licznych konkursach szkolnych, w różnych akcjach charytatywnych oraz w imprezach szkolnych.  Lubimy też wspólne wyjścia i wycieczki.

Czasem trochę rozrabiamy, ale gdy jesteśmy razem, bardzo nam wesoło.


GALERIA
Klasa II B


Klasa II b to ,,super klasa’’.  Lubimy chodzić do naszej szkoły. Świadczy o tym najwyższa frekwencja na zajęciach  w grupie wiekowej I – III w drugim semestrze ubiegłego roku szkolnego. Osiągamy bardzo dobre wyniki w nauce. Nasz kolega Jakub Isser – Dryka zajął pierwsze miejsce w II Miejskim Konkursie Języka Angielskiego ,,Yes I Can’’. Byliśmy też najlepszą klasą w szkole pod względem czytelnictwa. Postaramy się w tym roku utrzymać tę pozycję. Kilka razy w tygodniu czytamy głośno w klasie wybrane pozycje. Często wyręczamy w tym naszą Panią. Chętnie włączamy się do akcji charytatywnych. Zajęliśmy drugie miejsce w szkolnym konkursie ,,Gorączka złota’’. Jakub Isser – Dryka zajął trzecie miejsce w szkolnym konkursie ,, Najaktywniejszy zbieracz surowców wtórnych’’. Nasza wychowawczyni prowadzi bardzo ciekawe lekcje. Lubimy zajęcia plastyczne i techniczne. Wykonane na nich prace zdobią naszą salę lekcyjną.


GALERIAKlasa III A

Wychowawca Marta Maciąg

Nasze klasowe motto

„Uczymy się i wychowujemy, aby dobrze nam było ze sobą i z innymi”

Jesteśmy już w trzeciej klasie. Jest nas osiemnaścioro uczniów 10 uroczych dziewczynek, 8 dzielnych chłopców i nasza pani Marta. Szkoda, że to już ostatni rok razem. W naszej klasie nie można się nudzić: mamy ciekawe zajęcia z polskiego, matematyki i przyrody, ale najbardziej lubimy wychowanie fizyczne i naukę pływania na basenie. Niektórzy już całkiem dobrze pływają. Często zgłaszamy się do odpowiedzi i słuchamy pani. Mamy swoje tradycje i klasowe zwyczaje. Dzień rozpoczynamy od powitania. Potem pani czyta nam fragment dowolnej książki. W tym roku szkolnym realizujemy projekt czytelniczy „Czytam bo lubię”. Jesteśmy ciekawi świata i w ramach innowacji pt. „Mały odkrywca” doświadczamy, odkrywamy i poznajemy rzeczywistość. Na przerwach lubimy się razem bawić. Bardzo chętnie bierzemy udział w życiu szkoły i klasy. Lubimy pomagać, dlatego bardzo aktywnie włączamy się w akcje charytatywne na terenie szkoły i miasta. Jesteśmy bardzo wesołą klasą i chyba grzeczną.

Staramy się być coraz lepsi zarówno w nauce jak i zachowaniu.

TRZYMAMY ZA SIEBIE KCIUKI, A PANI NAM W TYM POMAGA.

Lubimy naszą klasę i naszą szkołę


GALERIAKlasa III B

Klasa III b to my, dziewczyny: Karolina, Ania, Iza, Paulina i Lilla, chłopcy: Mateusz, Karol, Daniel, Piotrek, Rafał i Krzyś. Tworzymy małą, szkolną rodzinę, w której wszyscy się wspierają. Zawsze możemy na siebie liczyć. Uczymy się w nowoczesnej, bardzo dobrze wyposażonej sali na II piętrze. Jesteśmy kreatywni i otwarci na przyswajanie wiedzy. Aktywizujące metody pracy na zajęciach pobudzają naszą ciekawość.  Widomości i umiejętności zdobywamy pod okiem naszej wychowawczyni pani Joli Religi. Organizujemy często wyjścia poza mury szkoły. Braliśmy udział w warsztatach tematycznych "Majsterkowo" w Castoramie. Wyjeżdżamy też na wycieczki szkolne. We wrześniu byliśmy z klasą I a w "Magicznych Ogrodach" w Janowcu. Dbamy również o bezpieczeństwo w szkole. Nasza klasa organizuje spotkania z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej oraz konkursy wiedzy o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Uczymy się z naszą panią grać w szachy. Grę, która uczy logicznego myślenia i pomaga nam w opanowaniu treści matematycznych. jesteśmy zgraną, fajną klasą. Bardzo lubimy naszą szkołę i zawsze chętnie do niej chodzimy.

 

GALERIAKlasa IV A

4a to klasa, która chce zmieniać naszą Ziemię dla siebie i  przyszłych pokoleń.

Zmiany zaczynamy od siebie.

Zachęcamy  wszystkich do włączania się w nasze działania.

 Zakupy pakujemy do siatek z materiału. W marketach nie sięgamy po reklamówki.

  1. Warzywa i owoce ważymy w przygotowanych siatkach wielokrotnego użytku. Szukamy też chętnych, którzy uszyli by nam więcej takich siatek ze starych firanek.
  2. Ograniczamy używanie jednorazowych kubeczków oraz kupowanie wody w plastikowych butelkach – pijemy filtrowaną wodę z kranu.
  3. Przy myciu zębów używamy kubeczka- nie pozawalamy, żeby woda lała się strumieniem
  4. Sadzimy las w domu J

 Zachęcamy do śledzenia naszych działań. Wierzymy, że wspólnymi siłami uratujemy naszą Planetę.

Ciąg dalszy nastąpi.


GALERIAKlasa V A

W obecnym roku szkolnym nasza klasa 5A  liczy  22 uczniów - 13 dziewczynek i 9 chłopców. Stanowimy zgraną paczkę chętnie spędzamy ze sobą czas, nie tylko w szkole ale też  po lekcjach. Zawsze się wspieramy  i wzajemnie sobie  pomagamy.

            Uwielbiamy wszystkie nasze wspólne wyjścia.  Chętnie chodzimy do kina, często korzystamy z naszego szkolnego placu zabaw,  gdzie  świetnie się bawimy. Jesteśmy bardzo żywiołowi, rozpiera nas energia i ciekawość świata.  Bierzemy udział w licznych konkursach, zawodach sportowych i akcjach organizowanych w szkole i poza nią.  Osiągnęliśmy w zeszłym roku szkolnym  najwyższą średnią, za co otrzymaliśmy dwukrotnie puchar  przechodni SU " Ekstra Klasa ".  Od zeszłego roku w ramach współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci w Krakowie włączyliśmy się  do pracy nad   ogólnopolskim projektem ,,Lekcje z klasą czwartą”,  za co  otrzymaliśmy podziękowanie oraz certyfikaty. Zajęcia bardzo nas zaciekawiły i dlatego w tym roku również będziemy realizować nowy  projekt - ,,Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”. W naszej klasie panuje fajna rodzinna atmosfera.


GALERIAKlasa V B

Klasa 5 B liczy 21 uczniów,14 dziewczynek i 7 chłopców. Wychowawcą klasy jest nauczycielka biologii pani Małgorzata Molenda. Uczniowie tworzą zgrany zespół klasowy. Nie stwarzają większych problemów wychowawczych. W swoim towarzystwie dobrze się dogadują i lubią razem spędzać czas w szkole i poza szkołą. Uczniowie klasy 5 B bardzo chętnie uczęszczają do szkoły. W klasie czwartej osiągnęli najwyższą frekwencję w szkole, powyżej 95%.Dla większości uczniów najbardziej ulubionymi przedmiotami jest język polski i wychowanie fizyczne. Najchętniej czas w szkole spędzaliby  poza szkołą, na wycieczkach, warsztatach i zajęciach edukacyjnych, boisku, placu zabaw. We wrześniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pod hasłem" Powietrze, smog, klimat", w zajęciach w centrum edukacji geologicznej "Geopark" w Kielcach oraz sprzątali świat .


GALERIA


Klasa V c


Klasa 5C w roku szkolnym 2019/2020 liczy 16 uczniów (w tym 11 chłopców i 5 dziewczynek). Jesteśmy ,,bardzo żywym’’ zespołem klasowym, pracujemy nad naszymi charakterami. Mamy jednak ciepłe serduszka, otwarte na sprawy innych. Chętnie włączamy się w akcje charytatywne, np. sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych, zbiórki żywności. Naszym dużym sukcesem w ubiegłym roku szkolnym była poprawa wyników w nauce oraz frekwencji. Ten sam cel chcemy uzyskać w bieżącym roku. W klasie czwartej pracowaliśmy nad ogólnopolskim projektem ,,Lekcje z klasą czwartą” -  prowadzonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Za naszą pracę otrzymaliśmy podziękowanie oraz certyfikat zarówno dla klasy jak i dla naszej Pani wychowawczyni. Od września 2019 r. cała klasa włączyła się do realizacji kolejnego projektu ,,Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” prowadzonego przez tą samą fundację. Chętnie działamy po lekcjach – 10 uczniów z naszej klasy pracuje w Sekcji Dziedzictwa Kulturowego przy Miejskim Centrum Kultury oraz w Szkolnym Kole Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Lubimy wędrować, zwiedzać, poznawać zabytki i najciekawsze miejsca naszego województwa. Współpracujemy z Oddziałem Świętokrzyskim Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego – z Panią prezes Grażyną Jedlikowską. Jesteśmy pełnoprawnymi członkami tego oddziału, posiadamy legitymacje PTT oraz aktualnie zbieramy punkty na zdobycie pierwszej odznaki - Górskiej Odznaki Turystycznej PTT ,,Ku Wierchom”. Jesteśmy bardzo aktywni na terenie naszej szkoły – włączając się w różne akcje i uroczystości prowadzone na terenie placówki.


GALERIAKlasa VI A

Wychowawca Wojciech Rynio

Klasa VI A  stanowi zespół składający się z osiemnastu osób,  dziesięciu dziewczynek i ośmiu chłopców. Klasa nie sprawia problemów wychowawczych.  Uczniowie  chętnie angażują się w życie szkoły, biorą udział w akademiach, konkursach szkolnych i akcjach charytatywnych.  Reprezentują również szkołę w zawodach sportowych. Uczniowie należą do klubu kibica i czynnie włączają się do "Kibicowanie na obiektach KSZO", należą także do koła turystycznego i biorą udział w rajdach pieszych organizowanych przez PTTK. 

Klasa często uczestniczy  w różnego rodzaju wycieczkach i warsztatach edukacyjnych.

W klasie corocznie organizowane są: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Dzień Kobiet, Wigilia klasowa.

Klasa jest bardzo miłą, wesołą gromadką stara się dawać młodszym przykład dobrego postępowania, co przejawia się w sumienności i grzeczności wzgledem nauczycieli.

W klasie znajdują sie osoby ciche i skromne, ale i osoby z temperamentem. Jest to doskonałe połączenie, gdyż dzięki temu w klasie jest zawsze wesoło i przyjemnie. Klasa 6A jest grupą godną naśladowania.


GALERIAKlasa VI B

Klasa VI b – wychowawca Ewa Gawron

W naszej 20 osobowej, bardzo zgranej i udanej klasie, której przewodniczącą jest rezolutna Julia, wszyscy chętnie i z przyjemnością rozwijamy swoje talenty i zainteresowania, szczególnie sportowe. W międzyszkolnych zawodach sportowych, w których chętnie rywalizujemy z  innymi klasami, zdobywamy czołowe miejsca. Nasze dziewczęta trenują piłkę siatkową a chłopcy najchętniej grają w piłkę nożną. Ich ulubionymi zespołami są Manchester United i Bayern Monachium. Uwielbiamy muzykę, szczególnie szkolne dyskoteki i rock and rolla. Szanujemy przyrodę i dbamy o jej czystość. Moglibyśmy mieszkać i spać w lesie pod gołym gwiaździstym niebem– ma się rozumieć tylko w lato J. Udzielamy się w mediach społecznościowych. Utrzymujemy kontakty z naszymi byłymi kolegami i koleżankami z klasy. Mamy duże poczucie humoru. Bardzo lubimy płatać szkolne psikusy. Co roku nasza klasa wygrywa konkursy „Góra grosza”  i „Gorączka złota”. Naszą nadrzędną zasadą jest: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.


GALERIAKlasa VI C

VI c to świetna klasa i dziewczyny i chłopaki, to przefajne są dzieciaki.

 Nasza klasa jest fajowa, a czasami odlotowa.

 Co rusz, które coś wymyśli i już wszyscy są gotowi do zabawy.

Są sportowcy, myśliciele i aktorki, piosenkarki i muzycy, czytelnicy i tancerze.

Chociaż trudno jest czasami, jak to z indywidualistami razem wszyscy siłę mamy, każdą klasę pokonamy.

Fajnie razem współpracują, choć dziewczyny wiodą prym, to panowie się nie dają i też swoje pomysły mają.

 Ta 20, daję słowo, nie pozwala nudzić się. W klasie są gaduły wielkie, które toczą rozmowy wszelkie.

Wszyscy tutaj się lubimy i naszą panią Renatą też kochamy, oczywiście z wzajemnością wielką, ale i czasami też czubimy się.

VI c w Trójeczce naszej wiedzie prym. Razem tutaj przyrzekamy, że do 8 klasy wciąż będziemy silni, zwarci i gotowi do nauki i zabawy.

Wychowawca Renata Szmyd


GALERIAKlasa VII A

MOJA  KLASA VII A

Nazywam się Bartek Kotkowski, jestem uczniem klasy VII A. Naszą wychowawczynią jest pani Dorota Lach, która uczy języka polskiego.

Nie jesteśmy idealną klasą,  ale czy takie w ogóle istnieją?

Tworzymy niezbyt liczny zespół: 3 dziewczyny i 12 chłopaków, ale akurat z tego jesteśmy zadowoleni. Różnimy się charakterem, zdolnościami, zainteresowaniami...słowem: sami indywidualiści!

Zazwyczaj jesteśmy zgrani, lubimy spędzać ze sobą czas i pomagamy sobie w trudnych sytuacjach. Oczywiście, w wielu kwestiach nie zgadzamy się ze sobą, popadamy w konflikty, ale nie trwają one długo, zawsze kończą się zgodą i wzmacniają pozytywne relacje w grupie.

Nie jesteśmy kujonami, ale uczymy się nie najgorzej i nie poddajemy się tak szybko jak inni.

Czasem dopada nas ogromne lenistwo. Wtedy nie możemy napisać nawet tematu lekcji, lecz to są już przypadki ekstremalne.

Lubię moją klasę i nie chciałbym chodzić do innej. Cieszę się, że wspólną ścieżką będziemy podążać jeszcze dwa lata.


GALERIAKlasa VII B


Klasa 7b  superaktywna klasa!!!

Jesteśmy zgraną i miłą klasową rodziną. Cieszymy się z naszych sukcesów i wspieramy się nawzajem w trudnych chwilach. W skład naszej Trójeczkowej rodzinki wchodzi 8 dziewczynek i 9 chłopców. Naszą wychowawczynią jest Anna Pronobis, która oprócz tego że uczy nas języka angielskiego i niemieckiego spędza z nami prawie każdy weekend, motywuje do działania i wspiera rozwój naszych pasji.

Nasze hobby to:

  • SPORT. Jesteśmy członkami Szkolnego Klubu Kibica i wspieramy ostrowieckich szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec. Aktywnie kibicujemy podczas sobotnich meczy.
  • TURYSTYKA. Jesteśmy członkami Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Raz w miesiącu chodzimy na rajdy piesze, na których jest cudowna atmosfera, każdy się dobrze bawi i jest bardzo wesoło. Chętnie zwiedzamy naszą Małą Ojczyznę.
  • WOLONTARIAT. Tworzymy trzon sekcji wolontariatu Samorządu Uczniowskiego. Corocznie organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt, kwesty z okazji Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej oraz zbiórki dla chorych dzieci.
  • NAUKA. Dwukrotnie zdobyliśmy Puchar Samorządu Uczniowskiego na EXTRA KLASĘ.

GaleriaKlasa VIII A


Jesteśmy klasą "ósmą a", lecz można usłyszeć nasz inny przydomek - "Jeże". Większość z nas zna się od przedszkola, jednak jesteśmy mili i przyjacielscy i chętnie przyjmujemy w nasz poczet nowych kolegów. Obecnie liczymy 22 osoby: 8 dziewczyn i 14 chłopaków. Nasza klasa nie jest zwykłą, szarą klasą. Wśród nas są artyści, klasowe śmieszki, cichociemni, marzyciele, "spać mi sie chce" oraz wzorowi uczniowie. Tak naprawdę, to dzięki tym ostatnim (tak myślimy) klasa cieszy się dobrą opinią. Jesteśmy różni, lecz łączy nas wiele. Przede wszystkim, mimo popełnianych błędów, biegniemy naprzód. Raz szybciej, raz wolniej, lecz staramy się być z każdym krokiem coraz lepszymi ludźmi. Czasem jesteśmy nieznośni, jednak wszyscy nas kochają. Naszym mottem jest hasło "Zwyciężają tylko Ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężyć."


GALERIAKlasa VIII B

Jesteśmy klasą, która uwielbia podejmowanie wspólnych działań. Lubimy wycieczki, wyjścia do kina i spacery. Angażujemy się w różnego rodzaju zawody sportowe i konkursy głównie te artystyczne, bo niestety z nauką u nas trochę  na bakier. Wiemy, że stać nas na więcej, ale niestety często dopada nas leń. Trudno nam się zmobilizować i przyłożyć do nauki. Na szczęście mamy osobę, która godnie reprezentuje nas w gronie wyróżnionych uczniów.  Mimo wszystko, uważamy że jesteśmy fajną, zgraną klasą, chociaż bywało ciężko. Mamy za sobą liczne „burze”, kłótnie, a nawet awantury. Na szczęście w tym roku już jest dużo lepiej... wydorośleliśmy i nauczyliśmy się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy wspólnie. Będzie nam ciężko rozstać się w tym roku,  bo przecież „My jesteśmy 8b dla nas tylko przyjaźń liczy się!”


GALERIA