SAMORZĄD UCZNIOWSKI

.....na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcja Góra Grosza organizowana była w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Wiele godzin po skończonych lekcjach liczyliśmy cenne grosiki przyniesione przez wszystkie klasy. Najbardziej zasłużonymi i niezmordowanymi w liczeniu "księgowymi" byli: Oliwia Bugajska, Ola Libuda, Oskar Wiącek, Maciek Lisowski, Zuzia Łaskawy, Madzia Tadej, Martyna Kępa z klasy 6a, Ania Książka, Ola Mrozowicz, Marysia Kozakiewicz z 5b oraz Arek Gomułka i Dominik Partyka z klasy 4a. Koordynatorem całej akcji była Pani Iwona Wszoła - opiekun SU.

Wśród klas młodszych I miejsce zdobyła klasa 3 A, która zebrała prawie 9 kg monet, co w przeliczeniu na 1 ucznia daje ponad 36 dag, a wśród klas starszych - klasa 4 B, której uczniowie zebrali 9,25 kg, co daje 46 dag na 1 ucznia.

Niemniej zwyciężyliśmy wszyscy razem, bo wspólnymi siłami zebraliśmy

ponad 100 kg GROSZY. Możemy być z siebie dumni, BRAWO!!!!

Oto wyniki najlepszych klas:

Ilość dag na 1 ucznia

4 A

16,66 dag

3,00 kg

Z pełnymi i szczegółowymi statystykami przeprowadzonego konkursu można się zapoznać na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

SU

......  81mln zł. Nasza szkoła także z wielkim zaangażowaniem przyłączyła się do akcji.

Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż samodzielnie upieczonych ciast, ciastek i babeczek. Cieszyły się one dużym popytem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W ciągu dwóch dni zbiórki, w czwartek 11 stycznia i piątek 12 stycznia, udało nam się zebrać dokładnie 880zł, które przekażemy do sztabu Orkiestry w Ostrowcu Św.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wypieków! Bez Was nie bylibyśmy w stanie sprostać tej akcji. Dziękujemy także wszystkim, którzy kupili słodkości. Możemy tylko powiedzieć: "Dobrze jest pomagać" !!!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego PSP 3

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przyłączył się w tym roku do akcji. Zbieramy fundusze sprzedając uczniom, nauczycielom i rodzicom ciastka specjalnie upieczone na ten cel. W pierwszym dniu zbiórki, w czwartek 11 stycznia, udało nam się już zebrać ponad 300 zł. Piątek, 12 stycznia, to ostatni dzień zbiórki. Sprawmy, aby jak najlepiej zasilić konto WOŚP. Otwórzmy swoje serca, wykażmy się gotowością do niesienia pomocy, a równocześnie delektujmy się pysznymi słodkościami.

W przyszłym tygodniu poinformujemy, jaką ogólną kwotę udało nam się wspólnie zebrać i przekazać do sztabu orkiestry w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pomoc uczniów PSP 3 zorganizowana na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

W grudnia 2017 r. Samorząd Uczniowski, już trzeci rok z rzędu, zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przeprowadzeniem całej akcji zajęła się klasa 5b pod opieką pani Anny Pronobis.

Pod koniec października zostały wykonane plakaty informujące o zbliżającej się zbiórce. Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona. Zbiórka rozpoczęła się 8 grudnia i trwała osiem dni. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i ich starsi koledzy i koleżanki z  klas 4-7 spisali się na medal – zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, legowiska, smycze, miski oraz zabawki dla zwierząt. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i 21 grudnia przewiezione do schroniska.

Wszystkie klasy 1-3, które włączyły się do akcji otrzymały dyplomy od Samorządu Uczniowskiego, natomiast uczniowie klas starszych za swoją pomoc w zbiórce nagrodzeni zostali dodatnimi punktami z zachowania.

Szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska za systematyczną pomoc, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.

Podsumowując akcję przewodnicząca szkoły podziękowała wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji i zachęciła uczniów do pomagania potrzebującym zwierzętom przez cały rok!

Rada Samorządu Uczniowskiego w r. szk. 2017/18

PRZEWODNICZĄCA - Oliwia Bugajska klasa 6b

ZASTĘPCA - Mateusz Kłokocki klasa 5b

SKARBNIK - Jakub Jarzębak klasa 7b

Przewodniczący klas:

7a        Amelia Bzymek

7b        Angelika Gruszka

6a        Zuzanna Łaskawy

6b        Amelia Połetek

5a        Bartosz Kotkowski

5b        Patryk Podsiadły

4a        Mateusz Jabłoński

4b        Franciszek Długosz

4c        Julia Szymańska

Inicjatywy całoroczne:

q  Rozwijamy samorządność.

q  Propagujemy ideę wolontariatu.

q  Dbamy o estetykę naszej szkoły.

q  Propagujemy Prawa Człowieka i Dziecka.

q  Reprezentujemy szkołę w uroczystościach państwowych i kościelnych w mieście.

q  Organizujemy dyskoteki szkolne.

q  Współpracujemy z oficjalną stroną internetową naszej szkoły.

q  Zagospodarowujemy gazetkę informacyjną S.U..

q  Systematycznie współpracujemy z fundacjami organizującymi akcje charytatywne

oraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Trójki.

q  Organizujemy „samopomoc uczniowską”.

q  Szczęśliwy numerek.

q  Dzień krawaciarza.

Samorządem Uczniowskim opiekują się:

klasy(IV-VI)  panie   Anna Pronobis     i       Iwona Wszoła

klasy(I-III) panie     Marta Maciąg     i       Joanna Bidzińska