SKKT

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne

Głównym celem koła działającego przy naszej szkole jest zdobywanie wiedzy krajoznawczej o własnej miejscowości i województwie, popularyzacja turystyki jako formy aktywnego wypoczynku po nauce a także aktywny udział w ochronie środowiska i zabytków. Zadania te realizujemy głównie poprzez wycieczki i rajdy piesze po najbliższej okolicy, udział w konkursach wiedzy o regionie i biegach na orientację organizowanych przez świętokrzyski zarząd PTTK w Ostrowcu. Uczestnicząc w pieszych rajdach uczniowie zbierają punkty na Odznaki Turystyki Pieszej (OTP) i Turysta Przyrodnik.

6 października 2012roku uczestniczyliśmy w XXII rajdzie Śladami Patrona Oddziału – Starachowice 2012. Przeszliśmy 13 km na trasie Starachowice – „Majówka” – Lipie – Lubienia. Zwiedziliśmy również Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach i rezerwat przyrody „Rosochacz” w Lubieni.
Zapraszam do galerii.

Opiekun: Anna Pronobis

Sukcesy Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego

Drużyna Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego w składzie Wiktoria Ajwazow, Małgorzata Kos, Weronika Luzak, Weronika Zugaj wzięła udział w cyklicznym konkursie  Moja Ojczyzna w dolinie Kamiennej, organizowanym przez oddział PTTK im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu. Przygotowania do konkursu trwały długo, na wielu etapach, pod czujnym okiem opiekuna SKKT pani Anny Pronobis. Finalnym produktem był album „Historia naszej szkoły”, który powstał w wyniku podjętych działań. Za współpracę w przygotowaniu albumu dziękujemy Pani wicedyrektor Jolancie Dziedzic.

W eliminacjach powiatowych praca naszej drużyny zdobyła I miejsce i w eliminacjach wojewódzkich Poznajemy Ojcowiznę również I miejsce. Praca została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego i obecnie czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Kolejnym sukcesem naszych turystów jest zajęcie IV miejsca w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Krajoznawczo – Turystycznego. Drużyna w składzie  Wiktoria Ajwazow, Weronika Luzak, Małgorzata Kos wykazała się dużą wiedzą o krajoznawczą i turystyczną, praktyczna wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwsze pomocy oraz olbrzymią sprawnością w biegu na orientację.

Gratulujemy Zwycięzcom!!!

Początek przygody z turystyką uczniów klasy IVB!!!!

Od bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy IVB są członkami Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Rozpoczęli swoją przygodę z turystyką i wraz z wychowawcą panią Anną Pronobis wyruszyli na rajd pieszy szlakiem turystycznym Gór Świętokrzyskich. Uczestniczyli w Złazie Jesiennym „Szczytniak 2013”, podziwiając walory przyrodnicze Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego. Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy krajoznawczo –turystycznej, w którym uczennica Małgorzata Kos zajęła I miejsce.

Dnia 5 marca w naszej szkole rozpoczął się cykl prezentacji poświęconych tematyce krajoznawczej. Uczniowie klas IIa i IIIb wzięli udział w prezentacji pt. „Zwiastuny wiosny” a uczniowie klas Vb, IV b i VIa w prezentacji pt.  Mjr Jan Piwnik „Ponury”.

Prezentacje poprowadził Przewodnik PTTK Robert Kamiński, który zapoznał uczniów z najciekawszymi atrakcjami krajoznawczymi naszego regionu, z historią i przyrodą. Ćwiczenia interaktywne wplecione w prelekcję pozwoliły uczniom wchodzić w różnorodne interakcje z wyświetlanym materiałem.  Ewaluacją zajęć  był Quiz, który wypadł znakomicie. Klasyczna metoda Pokaz nabrała innego wymiaru.