REKRUTACJA 2017 / 2018

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Szanowni Państwo,

zgodnie z nowymi zasadami rekrutacji do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej  przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Kryteria naboru

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej i gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017 do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący,
z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych. Ustalonym kryteriom organ prowadzący przyznaje określoną liczbę punktów oraz określa dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia.

Szanowni Rodzice!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podsawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego  informuje, że w sekretariacie szkoły prowadzone sa zapisy dzieci 6. i 7. letnich na rok szkolny 2017/ 2018 do klas pierwszych. W celu zapisania dziecka do szkoły należy dostarczyc do sekretariatu wypełniony wniosek. Linki do wniosków poniżej.

Rodziców i opiekunów prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

Mariusz Szczerbiński

REGULAMIN REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH.

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU REKRUTACJI.

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO REGULAMINU REKRUTACJI.

Szkoła w obiektywie.

DLACZEGO TRÓJKA?
13 POWODÓW   DLA KTÓRYCH WARTO NAS  WYBRAĆ...

1. Jesteśmy małą szkołą położoną w zacisznym osiedlu    z dala od zgiełku miasta.

2. Każdego ucznia traktujemy indywidualnie

3. Kadra pedagogiczna jest świetnie przygotowana

4. Mamy nowoczesne sale komputerowe z dostępem     do Internetu.

5. Posiadamy klasopracownie wyposażone w tablice    multimedialne

6. Bogata gama zajęć pozalekcyjnych pozwala rozwijać zainteresowania  i talenty naszych uczniów

7. Mamy salę do zabaw dla dzieci powstałą w ramach programu "Radosna Szkoła"

8. Mamy bogato wyposażone, przytulne sale lekcyjne.

9.Prowadzimy szeroką działalność profilaktyczną i zdrowotną - realizujemy programy: "Szkoła promująca zdrowie", "Bezpieczna Szkoła"

10. Uczniowie mają zapewnioną opiekę pedagoga  i pielęgniarki szkolnej

11. Jesteśmy otwarci na wnioski i sugestie rodziców

12. Tworzymy przyjazną atmosferę