"Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej."

10-11-2013

Z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się lekcja historii w formie montażu słowno-muzycznego. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy VI a pod kierunkiem p. Kingi Kamińskiej i Karoliny Kamińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Łojek wraz z uczennicami z klas IV-VI.

Akademia była lekcją patriotyzmu, z której  płynęła nauka, jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach. Uczniowie zrozumieli, że pamięć o przodkach to jeden z podstawowych elementów kształtujących naszą tożsamość narodową.

To spotkanie skłoniło nas do refleksji nad tym, czym jest życie, jak je przeżywamy i ile z niego czerpiemy.

Pamiętajmy o tym, by nie zatracić się w codzienności i pielęgnować Wolność, która została nam przekazana w darze.

Na zaproszenie dyrekcji szkoły w akademii wzięła udział delegacja uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.  KK

FOTORELACJA I UROCZYSTOŚCI.