PIKNIK EDUKACYJNO-EKOLOGICZNY

30-09-2013

Już po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się PIKNIK EDUKACYJNO-EKOLOGICZNY pod patronatem Urzędu Miasta        i Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

Główną myślą przewodnią tej imprezy były tematy związane z ochroną środowiska oraz uwrażliwienie mieszkańców na problem powstawania, składowania i powtórnego wykorzystania odpadów.

Piknik rozpoczął się bardzo aktywnie. Pani z Fitness Klubu „Centrum” zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnych ćwiczeń. Aerobik w wykonaniu nauczycieli, rodziców i uczniów wprawił gości w znakomity nastrój. Występ uczennicy z kabaretu „Trzy po trzy” był  zapowiedzią dalszych atrakcji  i niespodzianek. Do największej z nich należał bez wątpienia pokaz żonglerki piłką nożną.

Na placu szkolnym czekały na dzieci stoiska z przedmiotami z odzysku, galerie i kramy twórców ludowych.  W myśl zasady, że coś dla ciała, coś dla ducha, na pikniku rodzinnym nie mogło zabraknąć grilla, pysznych ciast, sałatek i lemoniady,  która okazała się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku szkolnym, jak zawsze,  pamiętano o konkurencjach sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nadmiar energii uczniowie naszej szkoły mogli również spożytkować na dmuchanej zjeżdżalni.

Bez wątpienia piknik się udał, o czym świadczyła wysoka frekwencja, ogromne zaangażowanie oraz zadowolenie rodziców i dzieci.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy, a uczestnikom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.

Fotorelacja z impezy.