X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI.

24-05-2013

24 maja 2013 r. o godz. 11.00 w Publicznej szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podsumowanie  X Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego Kiedy wiosna buchnie majem, połączone z  uroczystym ogłoszeniem wyników, prezentacją utworów oraz wręczeniem nagród i dyplomów.

Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie wśród dzieci zdolności twórczych oraz rozbudzanie poczucia estetyki.

Organizatorzy:  wicedyrektor Jolanta Dziedzic, Małgorzata Molenda i Dorota Lach promują również w ten sposób twórczość regionalnych poetów,  współpracując  z Prezesem Klubu literackiego Aspekt - poetką, panią Zofią Walas.

Do X edycji konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI  z ośmiu ostrowieckich szkół podstawowych: PSP 1, PSP3, PSP 4, PSP5, PSP7, PSP 10, PSP11, PSP 14.

Spośród 45 utworów poetyckich jury wybrało najpiękniejsze wiersze, pełne uroku i wrażliwości, przyznając nagrody w trzech kategoriach:

klasa IV

• I miejsce -  Julianna Mrozowicz z PSP nr 3
  • II miejsce -  Nikola Pieńkowska z PSP nr 11
  • III miejsce - Amanda Pietrzykowska z PSP nr 10

III miejsce -  Paulina Gumuła z PSP nr 1

Klasa V

• I miejsce - Dagmara Sejdzińska z PSP nr 5
  • II miejsce - Karolina Piwnik z PSP nr  4
  • III miejsce - Tomasz Miechowicz z PSP nr 7

Klasa VI

• I miejsce - Julia Szafrańska  z PSP nr 14
  • II miejsce - Kinga Kwiatkowska z PSP nr 5
  • III miejsce - Karolina  Kłonica z PSP nr 7

Laureaci oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali tomiki poezji pani Zofii Walas wraz z dedykacją oraz autografem.

Organizatorzy konkursu serdecznie pogratulowali młodym twórcom oraz życzyli im kolejnych sukcesów na drodze poetyckiego rozwoju i spotkania za rok podczas XI edycji.

D.L.
Relacja z imprezy na Ostrowiectv.pl