"Kobieta - anioł" wystawa w galerii "Trójka".

13-03-2013
               Z okazji Dnia Kobiet w galerii "Trójka" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 otwarto wystawę obrazów olejnych pt. "Kobieta anioł". Zaproszonych gości: wiceprezydenta miasta Ostrowca pana Pawła Górniaka, dyrektora BWA Jolantę Chwałek, dyrektora ZSE Elżbietę Rutecką, przedstawicieli firmy Remondis, Osiedla Ludwików przywitał dyrektor szkoły Mariusz Szczerbiński. Na wystawie zaprezentowano obrazy wybitnych artystów: A. Ressa - "Madonny", M. Wierchuszko - "Anioły Klimta", P. Szulca - "Anioły z różą", A. Boińskiej ,,Anioły miłości" oraz prace takich twórców jak P.Śliwki, A. Szczerbińskiej, T Kachelskiego i wielu innych.Na wystawie można było też obejrzeć obrazy mieszkanki naszego miasta Violetty Sado. Galeria ,,Trójka"powstała w 2010 roku i cieszy się coraz  większym zainteresowaniem. Odbywają się w niej zajęcia z plastyki, historii sztuki, warsztaty malarskie i spotkania z artystami plastykami. Bywalcami galerii są rodzice uczniów, mieszkańcy osiedla Ludwików i miasta. Stwarza to możliwość wspólnego przeżywania sztuki oraz budujących dyskusji. Takie obcowanie ze sztuką daje przede wszystkim uczniom szkoły nie tylko wiele korzyści ale i inspiracji do wspólnych działań. Jest to już trzecia otwarta wystawa a przygotowane są już następne:,, Kwiaty najpiękniejsze twory natury", ,,W poszukiwani piękna przyrody" oraz wernisąż  prac Violetty Sado. Opiekunem galerii,, Trójka" jest Janusz Kozłowski, nauczyciel plastyki.

Więcej zdjęć w galerii!