100 LAT NIEPODLEGŁEJ!

16-11-2018

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 kolejny raz pięknie zaprezentowali się podczas występu. Tym razem przygotowali koncert patriotyczny z okazji  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który zaprezentowali nie tylko w Trójce, ale również w kościele NSJ przy ul. Sandomierskiej.

Scenariusz, muzykę i dekorację przygotowały panie: Dorota Lach, Małgorzata Łojek, Jolanta Dziedzic i siostra Beata Kępka. W akademii wzięli udział uczniowie z klas: VI A i VI B oraz chór szkolny i solistki.

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole 9 listopada. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pani Danuta Skocka - Przewodnicząca Rady Osiedla „Hutnicze” oraz pan Roman Wieczorek - Przewodniczący Rady Osiedla „Ludwików.

Koncert rozpoczęły dzieci z klasy I. Zaprezentowały piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?”.  Następnie, podobne jak tysiące Polaków,  wspólnie odśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy. Udowodniliśmy w ten sposób, że jesteśmy jedną wielką, biało-czerwoną rodziną.

W dalszej części uroczystości solistki z towarzyszeniem chóru śpiewały różne pieśni patriotyczne. Usłyszeliśmy między innymi „Rotę”, „Marsz Sybiraków”, „Czerwone Maki”, „Pierwszą Brygadę” . Patriotyczną wymowę miały również  teksty wygłoszone przez recytatorów. Nawiązywały one zarówno do historii, jak i współczesności naszej ojczyzny.

Koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły dostarczył wszystkim wielu wzruszeń, był okazją do refleksji i wspomnień. To naprawdę było wielkie święto!

Bartosz Kotkowski  6a