DZIEŃ RODZINY

29-05-2017

25.05.2017r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim stała się miejscem uroczystości zorganizowanej z okazji DNIA RODZINY. Wspólne świętowanie miało na celu przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych i integrację środowiska lokalnego. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasza szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice.

Spotkanie zainaugurował pan dyrektor Mariusz Szczerbiński, który serdecznie powitał zaproszonych gości i przypomniał, że rodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój jego osobowości, kształtuje jego wartości i postawy.

Do takiej tematyki nawiązywał zaprezentowany społeczności szkolnej oraz rodzicom spektakl pt. „Anioły do mnie wysyłaj” przygotowany pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Doroty Lach  i s. Beaty Kępki. Tekst wprowadzający do przedstawienia wygłosili: Kamil Siódmak i Bartosz Religa, wokalnie zaś spektakl wzbogacili: Julia Szymańska, Julia Jarzębak, Marika Motyka i Bartosz Kotkowski.

Była to wzruszająca opowieść o chorej dziewczynce, Ewie, w którą wcieliła się Agata Kania.

Ewa wierzy, że każdy ma swojego Anioła Stróża, dlatego  próbuje przekonać o tym rodziców: matkę (Zuzanna Łaskawy) – artystkę, która pochłonięta jest bez reszty swoją pracą twórczą i ojca (Mateusz Rysiak) – zapracowanego naukowca, spędzającego każdą wolną chwilę przy komputerze. Nie jest to łatwe. Nawet babci  (Amelia Bzymek) nie udaje się to od razu,  bowiem w życiu bohaterów  dobro nieustannie miesza się ze złem. Te wartości ujawniają się pod postaciami Aniołów: Białych i Czarnych. Role Aniołów odegrały: Magdalena Tadej, Oliwia Bugajska, Wiktoria Łakomiec, Martyna Kępa, Małgorzata Heńćko i Klaudia Zielińska. W końcu rodzina z anielską pomocą jednoczy się i gotowa jest stawić czoła wszelkim przeciwnościom.

Drugą część uroczystości stanowiły pokazy artystyczne przygotowane przez poszczególne klasy.

Dzieci zaprezentowały przed  swoimi  rodzicami zdolności muzyczne,  taneczne, recytatorskie oraz wokalne. W ten sposób wypowiedziały najserdeczniejsze słowa o domu rodzinnym, niewysłowionej dobroci matczynego serca i ojcowskiej trosce.

Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem oglądali występy  i słuchali swoich pociech. Pojawiły się łzy wzruszenia , ale nie zabrakło też śmiechu.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia oraz wręczyły przygotowane specjalnie na tę uroczystość słodkie upominki.

To był naprawdę wyjątkowy, świąteczny dzień. DL