MAJOWE ŚWIĘTA W RYTMIE POLONEZA

04-05-2017

Uczniowie klasy II a i II b pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja . Wspomnieli również  o Dniu Flagi, który obchodzony jest  2 maja.

W programie znalazły się zarówno  dawne, jak i współczesne pieśni i piosenki o ojczyźnie, m.in. „Hymn do miłości Ojczyzny”, „Witaj majowa jutrzenko”.  W piosenkach „W domu ojczystym”  i „Polska” uczniowie wychwalali piękno naszego kraju. Wzruszające pieśni „Żeby Polska była Polską”  i „Ojczyzno ma” wykonał zespół wokalny z klasy III c.

W krótkiej inscenizacji uczniowie przedstawili moment uchwalenia konstytucji. Pojawiła się postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (w tej roli Jakub Sala z klasy II a), który zwrócił się ze słowami : „Zapamiętajże Narodzie, w waśni zguba, siła w zgodzie”.      Z kolei  marszałek Stanisław Małachowski, w którego postać wcielił się Maciej Stępień z klasy II b, z przejęciem odczytał przy dźwiękach werbla fragmenty konstytucji.  Cały program ilustrowany był slajdami.

Jednak najwięcej braw uczniowie zebrali za wykonanie poloneza z „Pana Tadeusza”, który zatańczyli  jeszcze raz na bis. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy zadbali o stroje,  szczególnie piękne suknie dziewczynek .  JAN

Galeria.