ŚWIĘTOKRZYSKI DZIEŃ SIATKÓWKI.

06-04-2017

Obchody Świętokrzyskiego  Dnia Siatkówki w PSP  nr 3 pod nazwą:

Potyczki siatkarskie w PSP 3

Potyczki  siatkarskie odbywały się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr  3.                  Z uwagi na wielkość sali gimnastycznej poszczególne mecze rozgrywane były oddzielnie dla klas na jednym poziomie.

8.00- 8.45 klasy IV- rzucanka siatkarska w zespołach sześcioosobowych,

9.00-9-45 klasy II-,, Kto szybciej przerzuci piłkę” w zespołach ośmioosobowych,

10.00-10.45 klasy III- Kto szybciej przerzuci piłkę” w  zespołach ośmioosobowych

11.00-11.45 klasy V- siatkówka uproszczona  w zespołach sześcioosobowych,

12.00-12.45 klasy VI- siatkówka uproszczona w zespołach sześcioosobowych,

Każda z klas utworzyła zespoły sześcioosobowe lub ośmioosobowe zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami, z dowolną liczbą zawodników rezerwowych. Zmiany odbywały się płynnie tak, aby każdy uczeń, który wyrażał chęć do gry mógł  wziąć udział w zabawie. Uczniowie, którzy z różnych powodów w tym dniu nie grali kibicowali swoim drużynom przygotowując wcześniej swoje okrzyki.  Klasy młodsze,  które zwykle mają zajęcia wf w systemie klasowym po raz pierwszy miały okazję rywalizować z innymi klasami. Emocje udzieliły się wszystkim dzieciom, ale też nauczycielom sprawującym opiekę nad dziećmi. Wszyscy podporządkowali się regułom gry tak, że rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami fair-play. Na koniec każdej rywalizacji cała drużyna dziękowała sobie za grę a wszyscy uczestniczący w obchodach Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki zostali poczęstowania cytrusami zakupionymi ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

Beata Kołodziej