Jesienne spotkanie w bibliotece.

28-10-2016

W czwartek, 27 października, uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Odbyły się one w Bibliotece Pedagogicznej, a prowadziła je pani Barbara Pawelec, kierownik biblioteki. Zajęcia dotyczyły obecnej pory roku. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o pani Jesieni i z łatwością potrafiły odpowiadać na pytania. Świetnie też poradziły sobie z rozpoznawaniem warzyw i owoców z zawiązanymi oczami, jedynie dotykiem i niekiedy węchem. Duże brawa otrzymała nasza pani dyrektor, Jolanta Dziedzic, która musiała rozpoznać….imbir. Następnie dzieci bez większych trudności poradziły sobie z odczytywaniem i odgadywaniem wylosowanych zagadek, oczywiście dotyczących jesieni.

GALERIA.

Po wytężonej pracy, pani kierownik zabrała dzieci na zwiedzanie biblioteki. Szczególne zainteresowanie wzbudziły ruchome regały z książkami, które każdy mógł bez trudności przesuwać za pomocą korby. Dużą frajdą i atrakcją dla dzieci była możliwość rysowania kredą na podłodze jesiennych liści. Po zwiedzaniu biblioteki odbyła się degustacja jesiennych owoców, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością.

Zajęcia zakończyły się turniejem między klasami. Najpierw było zbieranie rozsypanych kasztanów, potem rzut kasztanem do celu i bieg z orzechem na łyżeczce. Zwycięzcy nie wyłoniły nawet dodatkowe pytania o jesieni. Zmagania zakończyły się remisem.

Drugoklasiści byli bardzo zadowoleni z wizyty w bibliotece i chętnie odwiedzą to miejsce ponownie. W drodze powrotnej do szkoły mieli możliwość podziwiania jesiennych kolorów  w naturze. JAN