DZIEŃ EKOLOGII W TRÓJCE

DZIEŃ EKOLOGII W TRÓJCE

15-06-2016
Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole już drugie święto ekologii  połączone z wielką zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i zużytych baterii. Na  imprezę pod patronatem Prezydenta Miasta zaproszono przedstawicieli Urzędu Miasta, firmy Remondis Ligi Ochrony Przyrody, przedszkolaków i uczniów ze szkoły specjalnej.

 W programie Dnia Ekologii było przedstawienie ekologiczne ,,Mamy w sobie tę moc”  w wykonaniu uczniów klas I-VI, wystawa ,,Recykling w oczach dziecka” oraz wystawa obrazów olejnych ,,Kwiaty radością życia”. Impreza odbyła się w ramach XIII edycji ,,Programu wdrażania selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Ostrowiec”, w który uczestniczy nasza placówka.
Edukacja ekologiczna w naszej szkole to nie tylko wiedza teoretyczna, ale konkretne praktyczne  działania w środowisku .

Celem tego dnia było promowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie mieszkańców naszego osiedla do zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii.
 Dzień ekologii miał uświadomić naszym uczniom jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka.

Impreza została przygotowana przez Małgorzatę Molendę, Jolantę Arczewską - Nowak, Jacka Borkowskiego  i koordynatora programu ekologicznego ,,Moje miasto bez elektrośmieci” Janusza Kozłowskiego.