XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI

27-05-2016

Matka, mama, mamusia… to hasło tegorocznej XIII już edycji Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Bolesława Chrobrego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Do tegorocznej edycji przystąpili uczniowie klas IV – VI z trzynastu  szkół podstawowych z Ostrowca i okolicznych gmin: PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 9,  PSP 10, PSP 14, NSP,  PSP w Bodzechowie, PSP w Chmielowie, ZSP w Szewnie oraz w Wymysłowie.

Wszystkie nadesłane na konkurs wiersze zdradzały drzemiące w młodych twórcach talenty, były bardzo osobiste, szczere i pełne uroku. Spośród 90 utworów poetyckich jury pod przewodnictwem pani Zofii Walas, znanej ostrowieckiej poetki, wybrało i nagrodziło 15 utworów w trzech kategoriach:

klasa IV

• I miejsce -  Magdalena Oksińska z PSP nr 5 za wiersz „Matka”
  • II miejsce - Maja Opala z PSP nr 7 za ”Wiersz dla mamy”
  • III miejsce  – Julia Jabłońska z NSP za wiersz pt. „Mama”
  • III miejsce  – Maja Siemińska  z PSP nr 5 za wiersz pt. „Mama”
  • III miejsce  – Patryk Przybyciński  z PSP nr 1 za wiersz pt. „Mama, mój skarb”
  • III miejsce  – Katarzyna Niewiadomska  z PSP nr 4 za wiersz pt. „Matka, mama, mamusia”

Klasa V

• I miejsce– Wiktoria Górnisiewicz z PSP nr 7 za wiersz pt. „Świat bez Mam”
  • II miejsce - Zuzanna Kućmaja ze PSP w Chmielowie za wiersz „Mama Czarodziejka.”
    • III miejsce  - Kamila Badziak z PSP nr 9 za wiersz „Matka, mama, mamusia”
    • III miejsce  - Aleksandra Konecka z PSP nr 14 za wiersz „Dla Ciebie, Mamo”

Klasa VI

• I miejsce – Zuzanna Wójtowicz z PSP nr 5 za ”Wiersz dla Mamy”
  • II miejsce  – Patrycja Pietrzyk z PSP nr 5 za wiersz  „Dla mojej Mamy”
  • III miejsce -  Martyna Ziółkowska z SP w Szewnie za wiersz „Mama, matka, mateczka”
  • III miejsce – Natalia Cieślak z PSP nr 10 za wiersz „Życzenia dla Mamy”
  • III miejsce – Kacper Zimoląg z PSP nr 3 za wiersz „Ręce Matki”

Wręczenie nagród i dyplomów  połączone z recytacją wyróżnionych wierszy odbyło się 25 maja. Galę finałową poprowadziły: Maja Sitarska oraz Kinga Komisarczyk z kl. VI A. Oprawę artystyczną uroczystości, dostosowaną do charakteru konkursu, stanowiły piosenki w wykonaniu Mariki  Motyki, Julii Jarzębak, Julii Szymańskiej, Oli Bukały, Oli Pludrak, Kingi Kwiecień i Patrycji Suski.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy, aby nie zatracili swojej wrażliwości i chęci wyrażania uczuć w formie poetyckiej.

Na XIV edycję konkursu zapraszamy za rok!

D. L.