ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

04-05-2016

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy II b i V b. Uroczysty charakter  temu wydarzeniu nadało odśpiewanie pieśni patriotycznych  oraz przybliżenie najważniejszych faktów z tamtych czasów.

W inscenizacji uczniowie zwrócili również uwagę na to, by oddając cześć i szacunek pokoleniom, pamiętać  słowa świętego Jana Pawła II: "Naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę. Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości."

Przedstawienie to ujawniło liczne talenty recytatorskie, aktorskie i taneczne naszych uczniów. Dzieci z klasy II b specjalnie na tę uroczystość przygotowały układ poloneza i zaprezentowały go przed całą społecznością szkolną.

Akademię przygotowały panie: Kinga Kamińska, Jolanta Religa i Małgorzata Łojek.

K.K.