Kamishibai.

04-05-2016

W środę 20 kwietnia uczniowie z klasy II a uczestniczyli w warsztatach czytelniczych. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej  i prowadzone były metodą  japońskiego teatrzyku Komishibai. Teatrzyk Kamishibai wykorzystuje dwa ważne elementy: opowiadanie historii oraz obrazy. Dzięki skrzynce „Butai” i obrazom w niej ukrytym dzieci  odbyły zaczarowaną podróż do  krainy Aborygenów. Z uwagą wysłuchały pouczającej opowieści „O tym jak gąsienica zamieniła się w motyla i o tym dlaczego ptaki wiją gniazda”. Na zakończenie  uczniowie w grupach wykonali dużą kolorową gąsienicę wykorzystując różne materiały. Serdecznie dziękujemy pan Justynie Polanowskiej   za możliwość uczestniczenia w  tak fantastycznych zajęciach.