„ Lasy, zielone płuca naszej planety”.

19-01-2016

15 .01.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 4a, 4b i 5a z leśnikiem panem Waldemarem Wiewiórą w ramach programu „ Lasy, zielone płuca naszej planety”. Pan leśniczy opowiadał uczniom o lesie , zwyczajach zwierząt, różnorodności  fauny i flory w  naszym  nadleśnictwie , o dokarmianiu zwierząt w czasie zimy, ich ulubionych  przysmakach, ochronie drzew przed roślinożercami, szkodnikami lasu, pracą leśnika. Zaprezentował poroża trzech gatunków ssaków: jelenia , koziołka sarny i łosia oraz skórę dzika. Uczniowie z zainteresowaniem  słuchali ciekawej gawędy leśniczego. Na koniec  spotkania uczniowie zadawali pytania związane z w/w tematyką  .Inicjatorką spotkania była nauczycielka przyrody p. Małgorzata Molenda.