Jasełka dla środowiska lokalnego naszą nową tradycją

07-01-2016

We wtorek 5 stycznia 2016 mali aktorzy   kolejny raz przenieśli wszystkich do Betlejem. W blasku choinkowych lampek i świątecznych dekoracji znowu poczuliśmy magię świąt i cudowny nastrój wywołany  dźwiękami kolęd i pastorałek. Uroczystość zgromadziła wielu szacownych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Dziekan Dekanatu Ostrowca Świętokrzyskiego ks. prałat mgr Jan SARWA, Przewodnicząca Rady Miasta Irena  Renduda –Dudek, Przewodniczący Rady Osiedla „Ludwików” Pan  Roman Wieczorek, rodzice z dziećmi, babcie, dziadkowie i mieszkańcy osiedla „Ludwików”, którzy ze wzruszeniem podziwiali występ. Mali aktorzy mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swój talent oraz nawiązać relacje z  ludźmi, ofiarować innym siebie samych, swój czas i radość wiary z narodzenia Dzieciątka Jezus. Wielkim przeżyciem i miłym doznaniem dla tak młodych aktorów jest  widzieć na twarzach widzów wzruszenie, zadowolenie i radość. Owacje publiczności pokazały, że tak właśnie było.

Spektakl przygotowała i wyreżyserowała siostra Beata Kępka- katechetka, cudowną scenografię przygotował pan Janusz Kozłowski, chór i oprawę muzyczną pani Małgorzata Łojek. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym  nauczycielom i rodzicom a szczególnie naszemu księdzu katechecie Piotrowi Klockowi za merytoryczne wskazówki.

Mamy nadzieję , że klimat wieczoru, świąteczny nastrój  dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i skłonił do refleksji. KMP