Świąteczna Zbiórka Żywności

16-12-2015

Po raz pierwszy na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w dniach od 7 -11 grudnia odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Celem zbiórki było dotarcie do pokrzywdzonych przez los z przesłaniem nadziei i wspólnoty wpisanych w symbolikę tych szczególnych świąt. Uczniowie poszczególnych klas ofiarowali produkty żywnościowe, aby przygotować świąteczne  paczki dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły.

Podczas akcji  zebraliśmy około 300 kg głównie: makaron, mąkę, kaszę, cukier   i ryż. To  dużo, ale też jednocześnie mało, bo potrzebujących jest bardzo wielu.

Dary  trafiły  do25  rodzin z naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dobre serce   i hojność. Paczki żywnościowe w okresie przedświątecznym przyniosły wiele radości. To nie tylko pomoc materialna, to bezinteresowne wsparcie  i gest życzliwości.  MM