Po jednej stronie.

09-12-2015

Nauczyciele i rodzice są naturalnymi sojusznikami i partnerami dzielącymi wspólne doświadczenia połączone wspólnym celem, którym jest dziecko i jego edukacyjny i życiowy sukces. Tylko  świadome bycie po jednej stronie owocuje skuteczność działań i satysfakcję. Słuszne jest twierdzenie, że szkoła i rodzina stanowią dwa podstawowe środowiska wychowawcze wspierające rozwój dziecka. Tylko integracja środowiska szkolnego i rodzinnego może przynieść zamierzony efekt.

Okres przed Bożym Narodzeniem to fantastyczny czas na spotkania i wspólne wykonywanie  świątecznych ozdób i dekoracji. To doskonała okazja na odkrywanie talentów drzemiących w każdym z nas. Dzieci- uczniowie PSP nr 3 wraz z rodzicami pod kierunkiem pani Beaty Kołodziej i Mart Maciąg mogły się o tym przekonać uczestnicząc w bożonarodzeniowych warsztatach artystycznych. Podczas pracy widoczne było zaangażowanie i entuzjazm uczestników.

Dla dzieci była to niezapomniana zabawa, a dla rodziców mile spędzony czas z dziećmi i  nauczycielami. Był czas na rozmowę i refleksje w miłej atmosferze przy zapachu siana,pomarańczy i cynamonu.

Dobrym podsumowaniem przedsięwzięcia są cudowne ozdoby świąteczne , które uatrakcyjnią Szkolny Kiermasz Świąteczny.

Inicjatorka liczy ,że warsztaty staną się szkolną tradycją.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie ozdób z naszymi dziećmi a były to panie- Agnieszka Utnik, Aneta Kowalska, Marzena Jaźwiec, Ewelina Kos, Paulina Pietrzyk, Bernadetta Domagała, Sylwia Przydatek, Aneta Pacocha,  Agnieszka Mrozowicz oraz  pani Agnieszka Kania.

Organizatorzy Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki i Samorząd Uczniowski PSP nr 3.