Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

25-11-2015

Pluszowy Miś – to zupełnie wyjątkowy ulubieniec wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Zawsze wierny, kochany i oddany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów i niezbędna przytulanka przy zasypianiu.


We wtorek 24 listopada 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz drugi Święto Pluszowego Misia. I dlatego właśnie w tym dniu odbyła się impreza, której adresatami byli uczniowie klas I-III naszej szkoły oraz zaproszone dzieci  z grup „0” z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5 mieszczącego się przy ulicy Jasnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Misie były różne od malutkich do bardzo dużych, misie : brunatne, polarne, pandy, koale, kolorowe, misie – staruszki, Kubusie Puchatki, itd. Salę, w której odbywała się impreza przyozdobiły sylwetki najbardziej znanych misiów – bohaterów literackich przygotowane specjalnie na tę okazję przez bibliotekę szkolną.

Na spotkaniu uczniowie klasy IIc  pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Kochańskiej przybliżyli  wszystkim obecnym historię Pluszowego Misia w formie prezentacji multimedialnej, recytowali wiersze i śpiewali znane piosenki o misiach angażując zebranych gości. Na koniec dzieci wysłuchały „Bajkę o zielonym misiu”. TK

Galeria.