PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

04-11-2015

3 listopada 2015r. w sali widowiskowej kina „Etiuda” odbył się XI Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego Organizację  Społeczno Wychowawczą w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przegląd skierowany  był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tegorocznej edycji wzięło udział wielu uczestników, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar obejmujący pieśni patriotyczne i legionowe od czasów najdawniejszych do współczesnych.

W przeglądzie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas : IIc, IIIa i VIa przygotowywani pod opieką pań: Małgorzaty Łojek, Teresy Kochańskiej oraz Iwony Kościołek.

Klasę IIc- reprezentował zespół „Mróweczki z Trójeczki” w składzie : Julia Jarzębak, Marika Motyka oraz Julia Szymańska.

Klasę IIIa- reprezentował solista Bartosz Kotkowski.

Klasę VIa -reprezentowała solistka Aleksandra Bukała.

Decyzją jury zaszczytne I miejsce  w kategorii zespół zdobyły uczennice z klasy IIc  oraz III miejsce w kategorii solista zdobył uczeń z klasy IIIa. Aleksandra Bukała zdobyła wyróżnienie w kategorii solistek.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy.

XI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej był wyrazem artystycznej wrażliwości naszych uczniów, ich umiejętności muzycznych oraz lekcją patriotyzmu.