I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

12-10-2015

W sobotę dnia 10 października 2015 na boiskach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3             w Ostrowcu świętokrzyskim, odbył się I turniej Piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięło udział 3 drużyny, w skład których weszli uczniowie naszej szkoły w wieku            8- 12 lat.

Turniej rozgrywany był przy pięknej słonecznej pogodzie, chociaż przy dość niskiej temperaturze powietrza. Jak wiadomo ruch na świeżym powietrzu przy odpowiednim doborze stroju jest bardzo wskazany dla każdej grupy wiekowej.  Turniej wpisał się też doskonale w realizowany   przez poprzednie dwa lata w naszej szkole, a mocno wspierany  obecnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, program walki z otyłością wśród dzieci                   i młodzieży poprzez aktywność fizyczną.

Turniej rozegrany został systemem ,,każdy z każdym” co w prosty sposób ułatwiło wyłonienie zwycięzcy. Zawodnicy każdej z drużyn otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna Puchar Dyrektora Szkoły. Kolejność końcowa klasyfikacji:

I miejsce- FC Niebiescy- trener-  Dariusz Śliwka

Skład drużyny: Śliwka Kacper, Huberet Dąbrowski, Kacper Dąbrowski, Jakub Dąbrowski, Oskar Kaczmarczyk, Mateusz Kłokocki, Dawid Poniewierski, Robert Lisowski, Oskar Szwagierczak

II miejsce- FC Czerwoni- trener- Marcin Łaskawy

Skład drużyny: Dominik Kwiecień, Kacper Sierpień, Bartłomiej Łaskawy, Kamil Firmanty, Mateusz Rysiak, Dominik Gromala, Bartosz Bryl, Kacper Szymonik, Tymoteusz Trzaska

III miejsce- FC Zieloni- trener- Tomasz Szymonik

Skład Drużyny- Mateusz Ir, Bartosz Krawiec, Roksana Naglarska, Kamil Karbowniczek, Bartosz Tańczyk, Adrian Sitek, Oskar Wiącek, Mateusz Sienniak

Najlepszy zawodnik turnieju- Hubert Dąbrowski

Najlepszy bramkarz- Kacper Śliwka

Najlepsza zawodniczka- Roksana Naglarska

Jawnym arbitrem Turnieju,  był  nasz absolwent Przemysław Sokołowski. Wspomagali go Wiktor Murdzoń i Marcin Matyjas.

Na zakończenie Turnieju odbył się poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla. Przez cały czas turnieju dla ,,podgrzania atmosfery”, serwowana była również gorąca herbata.

Organizatorzy Turnieju - Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3,  serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za liczny udział, kibicom a także przybyłym rodzicom.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Panów  Marcina Łaskawy, Tomasza Szymonik oraz Dariusza Śliwka za fachową opiekę nad rywalizującymi drużynami. Podziękowania należą się również  -pani Bernadetcie  Domagała , Agnieszce Wiącek i Ewie Kaczmarczyk za przygotowanie poczęstunku, oraz uczennicom Mai Sitarskiej,  Kindze Komisarczyk, Małgosi Kos i Weronice Luzak za pomoc w organizacji zawodów.

Puchar, medale oraz i poczęstunek ufundowane  ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.