FINAŁ XII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO

03-06-2015

2 czerwca 20115 r. o godz. 12.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XII Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego Świat pełen kolorów.

Organizowany po raz dwunasty konkurs również i w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Do tegorocznej edycji przystąpili uczniowie klas IV – VI z sześciu  szkół podstawowych: PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 7, PSP 9,  ZSP w Szewnie.

Nadesłane na konkurs wiersze były piękne. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem literackim, co podkreśliła pani  Zofia Walas  - ostrowiecka poetka, przewodnicząca jury. Spośród 40 utworów poetyckich jury wybrało 11 wierszy i ich autorom przyznało nagrody w trzech kategoriach.

Miło nam, że wśród laureatów znaleźli się również  uczniowie naszej szkoły:

klasa IV

• I miejsce Michał Borek z PSP 1 -  wiersz pt. „Mój tęczowy świat…”
  • II miejsce Jakub Strzelec z PSP 7 - wiersz pt. „Kolorowy świat”
  • III miejsce  Tatiana Dryjas z PSP 4 – wiersz pt. „Kolorowe śniadanie…”
  • wyróżnienie  Maria Kosiarz z PSP 9 -  wiersz pt.” Świat pełen kolorów”

Klasa V

• I miejsce Karolina Bieniek z PSP 4 – wiersz pt. „Magia barw…”
  • II miejsce Michał Pietrzyk  z PSP 9  - wiersz pt.”Gra w kolory”
  • III miejsce  Izabela Myśliwiec z PSP 1 – wiersz  pt. „Od krainy Mroku do Krainy Barw”
  • wyróżnienie  Kacper Zimoląg z PSP 3 - wiersz pt.  „Świat pełen kolorów”

Klasa VI

• I miejsce Aleksandra Kuśmierz z ZSP w Szewnie - wiersz pt.”Świat jest pełen kolorów”
  • II miejsce  Julianna Mrozowicz z PSP 3 – wiersz  pt. „My i świat”
  • III miejsce Michał Nowak z PSP 7 -  wiersz pt. „ Świat barw”

Nagrodzone wiersze recytowali autorzy oraz uczennice naszej szkoły: Maja Sitarska i Kinga Komisarczyk, a piosenki zaśpiewały dziewczynki z klasy V a: Ola Bukała, Ola Pludrak, Kinga Kwiecień i Martyna Podsiadło.

Organizatorki:  wicedyrektor Jolanta Dziedzic, Małgorzata Molenda i Dorota Lach podziękowały dzieciom i opiekunom za zaangażowanie, pogratulowały laureatom sukcesu i życzyły, aby ich przygoda z poezją nie kończyła się.

DL