Dzień Ekologii w "Trójce"

26-05-2015
Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole podsumowanie uczestnictwa w ogólnopolskich programach ekologiczny  Drugie Zycie Elektrosmieci i Zużytych Baterii oraz Moje Miasto bez Elektrosmieci, połączone z wielką zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego , elektronicznego i zużytych baterii.

Na  imprezę pod patronatem Prezydenta Miasta zaproszono przedstawicieli Urzędu miasta ,firmy Remondis ,Ligi ochrony Przyrody ,Urzędu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Kielc , przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Specjalnej.

W programie Dnia ekologii było przedstawienie ekologiczne ,,My straszne potworki,,  w wykonaniu uczniów klas I-III, wystawa obrazów olejnych ,,Kwiaty radością życia,, oraz wielka zbiórka elektrosmieci i zużytych baterii.

Edukacja ekologiczna w naszej szkole to nie tylko zajęcia w ławkach i wiedza teoretyczna, ale konkretne działania w środowisku, dlatego
celem tego Dnia było nie tylko promowanie postaw proekologicznych, ale też wielka zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii wśród naszych uczniów i mieszkańców osiedla.

Dzień ekologii miał uświadomić naszym uczniom jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania  człowieka.

Impreza została przygotowana przez Beatę Kępkę i koordynatora   programów ekologicznych Janusz Kozlowskiego