„Trójka dzieciom”

19-05-2015

Dnia 15.05.2015 r. w naszej szkole odbył się koncert z okazji Dnia Matki połączony  z aukcją charytatywną „Trójka dzieciom”. Cel imprezy był szczytny, a zebrane środki trafią do potrzebujących dzieci z naszej placówki.  Na uroczystość przybyło wiele osób, wśród nich pojawili się m.in.:  wiceprezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, poseł na Sejm RP Zbigniew Pacelt, dyrektor MOSiR Mariusz Rokita, dyrektor firmy REMONDIS Hubert Januszewski, dyrektor  ZSP nr 1 Małgorzata Gwóźdź i prezes ARL Magdalena Salwerowicz.

Podczas koncertu zebrani goście mogli podziwiać talenty wokalne, taneczne i recytatorskie uczniów naszej szkoły. Atmosfera spotkania sprzyjała licytacji przedmiotów przekazanych przez osoby prywatne i lokalnych przedsiębiorców. Wśród nich znalazły się także perełki ofiarowane przez przyjaciół szkoły: piłka z podpisami siatkarek KSZO Ostrowiec Św., piłka z podpisami drużyny KSZO 1929, obraz olejny „Makowa łąka” autorstwa Kingi Bajor, zestaw kibica, jak również zestaw pamiątek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ilość emocji, ogromne zainteresowanie przedmiotami i entuzjazm gości przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

Podczas imprezy korytarze szkoły zapełniły się stoiskami, na których  można było kupić wiele pięknych przedmiotów przygotowanych przez uczniów z pasją, sercem   i zaangażowaniem. Poza ucztą duchową najważniejszy był jednak cel, jaki przyświecał spotkaniu – pomoc potrzebującym dzieciom. Warto pamiętać, że gdzieś obok nas żyją osoby, niekiedy okrutnie doświadczone przez los, a naszym obowiązkiem jest dostrzec i pomóc – nie tylko od święta, ale zawsze…

K.K.
Fotorelacja.
Podziękowanie za udział w aukcji.