WALENTYNKI.

05-03-2015

11 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyło się walentynkowe przedstawienie, które wprowadziło nas w romantyczny nastrój. Młodzi aktorzy  brawurowo wcielili się w swoje role i odegrali perypetie bohaterów dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Wspaniałe kostiumy aktorów, ich zaangażowanie i determinacja w przygotowanie przedstawienia przyniosły doskonałe efekty. Widzowie, nawet ci najmłodsi oglądali perypetie bohaterów z wielkim zaciekawieniem. Utwory muzyczne wykonane przez wokalistki: Julię Gacoń i Juliannę Mrozowicz oraz szkolny chór utkwiły w pamięci widzów na długo.  Przez kolejne  dni nucili oni usłyszane piosenki spacerując po szkolnych korytarzach.

Tematyczne przedstawienia teatralne w języku angielskim to już tradycja w naszej szkole. Poprzez takie działania, uczniowie mają możliwość doskonalenia swojego warsztatu leksykalno – gramatycznego, ale przede wszystkim pogłębianie wiedzy dotyczącej kultury, tradycji i obyczajów krajów anglojęzycznych.

Przedstawienie przygotowały : p. Anna Pronobis i p. E. Turbakiewicz, a główne role odegrali:

• Juliet- Marika Sierpień  kl.VIa
  • Romeo- Bartosz Szymański  kl.VIa
  • Lord Capulet – Julia Janiszewska  kl.VIa
  • Lady Capulet- Julianna Mrozowicz kl. VIa
  • Służąca-  Klaudia Majchrzak  kl. VIa
  • Tybalt- Michał Wiatrowski  kl.VIb
  • Merkucio-  Wiktoria Grudzień  kl.VIa
  • Ksiądz Lawrence- Maja Sitarska  kl.Va
  • Peter – Wiktoria Naglarska  kl VIb

Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy!!!