Maraton Pisania Listów Amnesty International!

Maraton Pisania Listów Amnesty International!

12-12-2014

W dniu 11. 12.2014 roku uczniowie PSP nr 3 mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczyło tylko wziąć udział w  Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku akcja odbyła  się już po raz piętnasty . W czasie Maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

O tym, że listy mają ogromne znaczenie i potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy, doskonale wiedzą koordynatorki Maratonu Pisania Listów w PSP nr 3 – pani Kinga Kamińska i pani Karolina Kamińska – Grabka. To akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne!

Maraton Pisania Listów odbył się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie.  Co roku dzięki tej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

K.K.