DZISIAJ SPORT, JUTRO ZDROWIE !

27-11-2014

20 listopada w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs pod hasłem ,,Dzisiaj sport, jutro zdrowie”. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z następujących szkół: PSP nr 1, PSP nr 3, PSP nr 8, PSP nr 14, PSP Ćmielów, PSP Janik. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas piątych. Zmierzyli się z wieloma ciekawymi konkurencjami,  takimi jak: wykonanie plakatu, rozwiązywanie krzyżówki, wykreślanki, układanie puzzli, rozpoznawanie przypraw, kalambury sportowe oraz zadania sprawnościowe. Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o zdrowym stylu życia i własną sprawność ruchową.

Organizatorkami  konkursu były panie: Małgorzata Molenda i Agnieszka Sołtys, współpracujące z panią Haliną Tomczyk z PCK oraz panią Iloną Kaniewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wymienione panie zasiadły w jury konkursu, czuwając nad jego prawidłowym przebiegiem.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va w składzie: Kinga Komisarczyk, Maja Sitarska, Kacper Szymonik. Wyniki konkursowej rywalizacji wyłoniły zwycięzców:

I miejsce PSP nr 3

II miejsce PSP Ćmielów

III miejsce PSP Janik

Zwycięskie szkoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i podziękowania dla nauczycieli. Dla wszystkich obecnych został zorganizowany słodki poczęstunek.

Konkurs był bardzo ciekawie i sprawnie przygotowany. Przebiegał w miłej atmosferze.

Cieszy zwycięstwo naszej drużyny. Gratulujemy!

Kinga Komisarczyk kl. VA