NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

14-11-2014

W dniu Narodowego Święta Niepodległości świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Czcimy pamięć tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Z tej okazji 7 listopada 2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V a, II a, chór szkolny oraz nauczycielki: D. Lach, M. Łojek oraz I. Kościołek.  Uczniowie w piękny sposób opowiedzieli trudną historię naszej ojczyzny, która nadaje szczególną wartość pojęciu wolność.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru oraz solistów: Bartka Kotkowskiego z kl. II a, Oli Bukały, Natalii Gacoń, Wiktorii Grudzień oraz Julianny Mrozowicz sprawiły, że wszyscy poczuli wielkie wzruszenie i ogromną więź z Ojczyzną.

Po występie Dyrektor Szkoły podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie pięknej i wzruszającej akademii, a uczniowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.