Studentki z Turcji w "TRÓJCE"!!!

Studentki z Turcji w "TRÓJCE"!!!

23-10-2014

20 – 25 października gościliśmy w naszej szkole dwie wolontariuszki z Turcji. Studentki przybyły do nas w ramach projektu „Enjoy my origin” realizowanego przez organizację studencką o nazwie AIESEC. Projekt „Enjoy my Origin” ma na celu umożliwienie uczniom poznania odmiennych kultur, zwyczajów, norm i stylów życia, obecnych w różnych zakątkach świata oraz naukę języka angielskiego w bezpośrednim zetknięciu się z młodymi ludźmi z innych krajów. Projekt objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

         Przesympatyczne, pełne entuzjazmu i wrażliwości studentki Ipek Balaban i Busra Seker opowiadały nam o swoim kraju i podróżach. Wielokrotnie podkreślały miłą atmosferę, gościnność oraz aktywny udział uczniów w prowadzonych przez nie zajęciach. Emocjonujące warsztaty były okazją poznania Turcji – pełne informacji i ciekawostek prezentacje przybliżyły nam kulturę turecką. Prowadzone w języku angielskim zajęcia dały uczniom możliwość nie tylko posłuchania opowieści, ale i zadawania pytań – co było wspaniałą formą sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Mieliśmy ogromne szczęście, że mogliśmy gościć je w naszej szkole. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli poznać kulturę innych krajów.

Serdeczne podziękowania dla Pana dyrektora M. Szczerbińskiego oraz dla nauczycielek języka angielskiego E. Turbakiewicz i A. Pronobis za sprawowanie opieki nad studentkami w trakcie warsztatów językowych oraz po zajęciach szkolnych.

GALERIA.   FILM.   RELACJA TV