Spotkanie z aktorem.

Spotkanie z aktorem.

01-10-2014

Dnia 24.09.2014r. uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w spotkaniu z panem Janem Krzysztofem Szczygłem.

                 

Dowiedzieliśmy się, że pracuje on jako aktor teatralny i filmowy. Jest także reżyserem. Grał w wielu filmach, m.in. w ,,Ojcu Mateuszu’’, ,,Hotelu 52’’, ,,Barwach szczęścia’’, ,,Na dobre i na złe’’, ,,M jak miłość’’.

Aktor urodził się co prawda w Starachowicach, ale jest związany z naszym miastem. Swoje predyspozycje aktorskie rozwijał w amatorskim teatrze prowadzonym przez p. Elżbietę Baran z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Wiemy także, że w latach osiemdziesiątych grał w piłkę nożną w kadrze juniorów KSZO, następnie w kadrze waterpolo KSZO. Od 1989 roku był ratownikiem WOPR w naszym mieście. W styczniu 2012 roku w kościele św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurował comiesięczny cykl Teatru Słowa: „Wieczory z Żywym Słowem”, którego jest twórcą.

Pan Jan Krzysztof Szczygieł chętnie odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Dzięki niemu wiemy, że aktorzy nie mają określonych godzin pracy. Czasami przyjeżdżają na plan filmowy po 23.00 w nocy lub o 5.00 rano, aby zagrać potrzebne w filmie sceny. Jest to ciekawa, ale też ciężka praca.

W dalszej części spotkania nasz rozmówca z niezwykłą ekspresją poprowadził warsztaty teatralne. Pokazał nam, jak można zagrać smutek, radość, zdziwienie, strach, złość i różne inne uczucia.

Następnie zaczęła się wspaniała zabawa. Pod czujnym, fachowym okiem aktora odgrywaliśmy krótkie scenki teatralne. Sprawiło nam to ogromną radość. Poznaliśmy magię teatru.

Na zakończenie poprosiliśmy naszego gościa, aby odwiedził nas wiosną.

Oczywiście, wszyscy dostaliśmy autografy oraz dedykacje. Z radością oczekujemy na ponowne spotkanie.

Dominika Jaźwiec, kl. VI a

Więcej zdjęć.