Uczciliśmy pamięć o Janie Pawle II.

23-05-2014

Po uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II odbył się w naszej szkole konkurs na klasową gazetkę o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczno-literacki "Święty Jan Paweł II", zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, pod patronatem Księdza Proboszcza naszej Parafii oraz Siostry Beaty Kępki.

W konkursie na najładniejszą gazetkę zwyciężyły klasy I a i IV b - GRATULUJEMY.

W konkursie plastyczno-literackim nagrodzeni zostali uczniowie:

W kategorii wiersz:

I miejsce - Natalia Denkiewicz V a

II miejsce - Bartłomiej Łaskawy I b

III miejsce - Kacper Zimoląg IV a

W kategorii rysunek:

I miejsce - Wiktoria Naglarska V b

II miejsce - Anna Książka i Mateusz Kłokocki z I b

III miejsce - Roksana Naglarska I b

oraz wyróżnienia: Wiktoria Grudzień V a i Dawid Poniewierski I b

Poniżej zamieszczamy wiersz Natalii Denkiewicz:

"Umiłowany Ojcze Święty"

Żadna praca, czyn żaden

Nigdy Cię nie znudził

Tyś mnie Ojcze nauczył

Kochać Boga i ludzi

Przez ten ogromny trud Twój

Przez Twoje poświęcenia

Spełniają się w mym życiu

Moje dziecięce marzenia

Za Twą niezmierną dobroć

Za uśmiech i ukochanie

Wielka jest moja wdzięczność

I moje przywiązanie

Przyjmij i przytul do serca

Modlitwę żarliwą do Ciebie

Tak chcę wyrazić mą miłość

Kochany Ojcze mój w niebie.

W poniedziałek 28 kwietnia uczniowie z V a, I b, VI a i IV a w podzięce za kanonizację Naszego Papieża wystąpili w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego w programie artystycznym „Jan Paweł II. Droga do świętości". Życiorys Jana Pawła II oraz recytacje uczniowskie i liczne pieśni i piosenki czczące Ojca Świętego, wzbogaciła prezentacja multimedialna i fragment wystąpienia papieskiego. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali ukochaną pieśń Papieża "Barkę".

Parafianie licznie zgromadzeni w ten dzień w kościele, ze wzruszenia ocierali łzy, a proboszcz Józef Grochala podziękował serdecznie dzieciom i nauczycielom, którzy przygotowali występ. Na zakończenie wyjątkowej uroczystości dzieci otrzymały od księdza proboszcza pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II oraz kosz słodyczy. I.W.